تبلیغات
کانون فرهنگی ثقلین افشار دارالامان - یک خبر تکان دهنده که در سایت هم اندیش به نظرم خورد اینک جهت بیداری برادران عزیز در وبلاگم قرار دادم
کانون فرهنگی ثقلین افشار دارالامان

کانون فرهنگی ثقلین یک نهاد فرهنگی اجتماعی بوده به شکل رایگان فعالیت مینماید.

یک خبر تکان دهنده که در سایت هم اندیش به نظرم خورد اینک جهت بیداری برادران عزیز در وبلاگم قرار دادم

چهارشنبه 12 خرداد 1389

 تاریخ ارسال خبر :  شنبه 18 اردیبهشت 1389  

گزارش جنجالی كه خبرنگار فارس را راهی بیمارستان كرد

گزارش افشاگرانه از تلاش غرب برای جذب جوانان افغان به مسیحیت

  هم اندیشی:غربی‌ها سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را برای دور كردن جوانان افغان از هویت اسلامی خود آغاز كرده و بدین منظور ده‌ها كلیسا در ولایت‌های مختلف افغانستان دایر كرده‌اند.

به گزارش هم اندیشی ؛  دموكراسی به سبك غربی كه ارمغان حضور كشورهای غربی در افغانستان است، تبعات ناگواری را بر پیكره این كشور كه 99 درصد از جمعیت آن مسلمان هستند، وارد كرده است.
خیزش آرام مربیان مسیحی در میان اقشار مختلف مردم مسلمان افغانستان به ویژه دانشجویان این كشور، تحت نام دموكراسی از جمله عوارض ناگوار این دموكراسی غربی است.
تجربه این رویداد در كشورهای منطقه و مسلمان مانند تاجیكستان و پاكستان نشان می‌دهد كه این سرمایه گذاری كلان می‌تواند طیف وسیعی از قشر هدف گرفته را بدون نیاز به هیاهو و جنجال جذب كند.
هدف قرار گرفتن دانشجویان برای گسترش مسیحیت از سوی نهادهای وابسته به غرب و سهل انگاری مسئولان افغانی در برابر این اقدام هدفمند، عواقب خطرناكی را برای این كشور مسلمان در پی خواهد داشت.
"احمدشاه رجا " محقق افغان است كه به منظور تحقیق درباره شبكه‌های گسترش مسیحیت، وارد یكی از كلیساهای مخفی شهر كابل شده بود تا تحقیقات خود را در این زمینه تكمیل كند.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در كابل گسترش و فعالیت مسیحیت را در افغانستان وحشتناك توصیف كرد و اظهار داشت: عده ای در افغانستان به شدت در تلاش هستند تا با گسترش مسیحت، این دین را جایگزین دین اسلام كنند.
احمد شاه با بیان جزئیات بیشتر خاطرات خود را چینین بیان می‌كند: شخص رابط من را به منزلی در منطقه "كارته 4 " شهر كابل برد و در آنجا وارد اتاق بزرگی شدیم كه مردی 35 ساله در آن منتظر من نشسته بود، نام این شخص "رستم خان " بود و او شهروند تاجیكستان و مربی این مركز بود، پس از چند لحظه، شش جوان دیگر نیز به ما پیوستند و دریافتم كه آنها متعلق به ملیت های مختلف و از دانشجویان دانشگاه كابل هستند، هنوز چند لحظه از آشنایی ما نگذشته بود كه دو جوان دیگر هم از دانشگاه پلی تكنیك كابل به ما پیوستند.
این محقق افغان افزود: فضای اتاق دلهره آور و دلتنگ كننده بود، به خوبی می شد حس كرد كه همه احساس گناه می كنند و از همدیگر خجالت می‌كشند.
این شهروند افغان گفت: در این حال سوالی در ذهنم ایجاد شد كه چرا بخش عظیمی از جوانان مسلمان كشور افغانستان كه در دامن پدر و مادری مسلمان پرورش یافته‌اند در كام مسیحیت فرو می روند.
رجا ادامه داد: تنها كسی كه در این اتاق خوشحال و پیروز به نظر می رسید رستم خان بود كه توانسته بود عده ای جوان مسلمان را به باورهای مذهبی خود بی اعتقاد سازد.
وی افزود: پس از صرف چای رستم خان ما را به شكرگزاری وا داشت و با هم مراسم شكرگزاری را به جا آوردیم، سپس به هر نفر یك جلد انجیل داد و تدریس شروع كرد.
این شهروند افغان خاطرنشان كرد: حدود یك ساعت به سخنان او گوش دادیم و او در این مدت از انجیل برای ما می خواند و سپس تفسیر و تحلیل می كرد.
به گفته وی، این معلم مسحیت حرف‌های بی محتوای زیادی را ارائه كرد و تعریف او از خداوند 3 گانه كه عبارت از پدر، پسر و روح القدس بود بسیار غیرعقلی و غیرمنطقی بود و این سخنان برای شخص مسلمانی كه در تمام طول عمر خود به خدای واحد ایمان و اعتقاد داشته و عیسی را فقط پیامبر می دانسته است، بسیار غیر منطقی جلوه می كند.
وی گفت: درس آن روز به پایان رسید و باید از اتاق خارج می شدیم زیرا گروه دیگری در راه بودند كه باید جای خود را به آنها می دادیم.
احمدشاه تاكید كرد: گرچه ما با انگیزه تكمیل اطلاعات در راستای روند مسیحی شدن جوان ها و دست های پشت پرده این روند وارد این منزل شدیم اما پس از خارج شدن از آن منزل، نفرت و انزجار سراسر وجود ما را فرا گرفته بود و به شدت احساس گناه می كردیم.
وی افزود: در این هنگام از خود پرسیدم كجایند كسانی كه یك عمر سنگ حراست از مرزهای ایدئولوژی اسلامی را به سینه می زنند، كجایند آنهایی كه یك عمر از سفره اسلام تغذیه كردند و به نام حامیان عقاید اسلامی شعار می دهند؟
این محقق افغان ادامه داد: امروز یك نسل در حال تباه شدن و سوختن است، نسلی كه امید آینده افغانستان است در حال نابودی است و دودش از دودكش های كلیساهای مخفی ولایت‌های كابل، "مزار "، "جلال آباد "، "قندوز " و "بامیان " به آسمان بلند است.
رجا ادامه داد: این یكی از چندین پدیده شومی است كه به دنبال دموكراسی دورغین غربی به افغانستان آمده است و لانه‌های فساد اخلاقی، میخانه های متعدد در "شهرنو " كابل، مهمانخانه های محل اقامت خارجی ها و كلوپ های شبانه همه فرایند این دموكراسی منحط است كه در حال تبدیل شدن به یك فرهنگ می باشد.
رجا گفت: به مدت 3 هفته هر چهارشنبه به این مركز رفتیم و در كلاس های آنها شركت كردیم، در این چهار جلسه با تمام همكلاسی ها آشنا شدیم و در جمع این دوستان كسی بود بنام "ذكی " كه تازه از كلیسای بزرگ "دهلی نو " برگشته بود، وی بیشتر دانشجویان را تشویق می كرد تا به این گونه مراكز روی آروند و در گفت وگو با او پی بردم كه كلیسای دهلی نو از او خواسته بود تا افراد بیشتری را جذب كند و برای این هدف وی را به یك زن تایلندی در كابل معرفی كرده بودند.
وی افزود: نام مستعار این خانم "بیجن " بود كه جزء مقامات عالی رتبه بیمارستان خارجی "كیور " مستقر در كابل بود و در آن بیمارستان مسئول جذب پرسنل بود.
رجا اظهار داشت: به كمك ذكی توانستیم هفت كلیسای خانگی دیگر را كشف كنیم كه 3 باب از این كلیساها در "كارته 4 " شهر كابل، 2 باب در "كارته 3 "، 1 كلیسای بزرگ در "سرك 4 سیلو " و 1 باب كلیسای دیگر در منطقه "پل خشك " در غرب كابل بود و جالب است كه تمام این كلیساها در یك سمت شهر كابل واقع شده اند.
رجا در ادامه اظهار داشت: جشن كریسمس سال 2008 كه خودم نیز در آن شركت داشتم در كلیسایی كه در منطقه سیلو قرار دارد برگزار شد كه تعداد شركت كنندگان در این جشن به 150 نفر می رسیدند.
این شهروند افغان گفت: چهار ماه بعد از جشن كریسمس، به ما اطلاع دادند كه هئیت بلند پایه ای از كلیسای مركزی اوكراین برای بررسی از كلیساهای كابل، قندوز و بغلان به افغانستان سفر می كند و بعد از 10 روز در اردیبهشت 1387 هئیت متذكره شامل 2 مرد یكی آمریكایی به نام "برد " و دیگری اوكراینی بنام "گریگوری " و همسر و دختر گریگوری وارد كابل شدند و میهمانی را به افتخار كسانی كه تازه مسیحی شده بودند در رستوران "نگین آسیا " به راه انداختند.
رجا در ادامه گفت: این هیئت پس از گفت‌وگوی مفصل پیشنهاد داد تا 12 نفر باید به اوكراین اعزام شوند و مدت 2 سال در كلیسای اوكراین آموزش ببینند و پس از اخذ مدرك برای آموزش به افغانستان بازگردند.
به گفته وی، برخی از تازه مسیحی شدگان از گریگوری خواستند تا آنها را غسل تعمید بدهند كه این درخواست با استقبال او مواجه شد و در منزلی در كارته 3 كابل كه متعلق به یك تبعه كره‌ای بود، مراسم غسل تعمید آغاز شد.
به گفته احمد شاه رجا، هیئت وارد شده از اوكراین در حین غسل تعمید به تازه مسیحی شدگان می گفتند كه با غسل تعمید، انسان مانند كودكی می شود كه تازه از مادر متولد شده است و تمامی گناهان قبلی او هر چند بزرگ باشد بخشیده می شود.
وی تصریح كرد: این هیئت تمامی متقاضیان را به نام عیسی مسیح خدا عسل تعمید دادند و بدین ترتیب عده ای به دین جدید عیسی مسیح پیوستند.
به گفته رجا، در نقاط مختلف كابل ده ها كلیسا وجود دارد كه آنها فقط موفق به دیدن هفت كلیسا شدند و صدها جوان در این كلیساها مشغول آموزش آئین مسیحیت هستند، شاید این كلیساها به این دلیل در غرب كابل واقع شده اند كه تمامی دانشگاه های كابل در همین منطقه متمركز هستند.
این محقق افغان افزود: پس از تحقیق تكمیلات در این زمینه، گزارشی را به چندین موسسه اسلامی در كابل ارائه كردیم اما جز اظهار تاسف از آنها عكس العمل دیگری بروز نكرد و یا هم توان بروز عكس العملی را نداشتند.
احمد شاه رجا معتقد است كه فقر فرهنگی و دینی ناشی از كم آگاهی جوانان، فقر مادی كه یكی از حربه های جذب جوانان است و كم كاری علمای افغانستان از عوامل عمده گرفتاری جوانان در دام مسیحیت است.

به دنبال انتشار این گزارش درباره روند گسترش مسیحیت در افغانستان كه توسط خبرنگار خبرگزاری فارس در كابل تهیه شده بود، شب گذشته این خبرنگار توسط افراد مدعی حمایت از مسیحیت هدف حمله قرار گرفت.
این خبرنگار در حال حاضر به علت شدت جراحات در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار دارد.
همچنین ضارب از سوی عوامل امنیتی افغانستان دستگیر شده و تحت بازجویی قرار دارند.    

     

منبع خبر: فارس


How we can increase our height?
یکشنبه 26 شهریور 1396 02:14 ق.ظ
Do you have a spam problem on this blog; I also am
a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice procedures and we are
looking to swap solutions with other folks, please shoot me an e-mail if interested.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها
!-- Begin k3cod.com Chatroom Code -->
چت روم

كد نوحه

كد مداحی

كد تقویم

دریافت كد ستاره باران وبلاگ

Digital Clock - Status Bar

مرجع تمامی وبلاگ نویسان جوان

br>

دریافت كد ستاره باران وبلاگ

Digital Clock - Status Bar

مرجع تمامی وبلاگ نویسان جوان

'http://hadith.shiaha.com/rooz.js' language=javascript >